איך ללמוד להצחיק?


האם זה אפשרי ללמוד להצחיק ? זה קצת קשה לענות על שאלה כזו . אבל אני מאוד מקווה שאפשר. כי אחרת אני סתם מבזבז את זמנכם ב לקרוא את המאמר הזה . אני חושב שהשאלה הזו מורכבת . כי יש אנשים מצחיקים שעל ידי ביקורת אפשר להפוך אותם לעוד יותר מצחיקים , אבל השאלה היא מאיפה הוא נהיה מצחיק?
אם נסתכל על קומיקאים, לרוב הפעמים נראה את יכולתם הקומית מגיל קטן. לרוב ההומור הוא כלי שעוזר לך להסתתדר , ואכן הרבה קומיקאים גדלו מתוך מצב משפחתי בעייתי, ובמערכות חינוכיות קשות וכן הלאה, אבל אני לא חושב שזהו כלל ברזל ליצירת יכולת קומית.
אז מה יש סטנדאפיסט?
אני להומור בראש ובראשונה אינטילגנציה. זה נשמע מוזר מפני שהומור הוא שטחי, טיפשי. אבל בדיחה אינה חייבת להיות "חכמה" מספיק שהיא תהיה קצת יותר חכמה ממך ברגע נתון. 
הומור הוא חוש שמאתגר את השכל וזה מה שיפה בו , ולכן אני חושב שזהו איזור במוח של אינטלקט. . 

אבל ידוע לי שהומור הוא חוש שמצריך לעבוד עליו הרבה זמן כדי לפתח אותו. ואף ראיתי זאת קורה בקרב קומיקאים לנגד עיני. לרוב התהליך הוא בלתי מודע, ולעתים זהו תהליך מכוון.לדעתי התהליך הטבעי הוא להתחיל בשלב שאתה לא מודע ליכולת הזו ואז היא מתגלה לך.בשלב מסוים אפשר לעשות זאת גם באופן מודע.
אז מה המסקנה? האם אפשר ללמוד להיות מצחיק? בואו נאמר שלא הייתי מציע לכם לפרוש מהעבודה הנוכחית שלכם בשלב זה. לא לכולם יש את הכישרון להצחיק, ויש כאלה שזה "בא להם טבעי"
אבל יש כמה פעולות מודעות שבהחלט אפשר לעשות.
בראש וראשונה אני חושב שכדאי להחכים. זה לא רק עצה לחוש הומור, אלא לחיים. כדאי לפתח מודעות עצמית מאד שכולה: לא להיות מעופף מצד אחד, ולא לשפוט את עצמך בחומרה מצד שני. בנוסף יש טכניקות שמלמדות אותך איך להצחיק . אפשר ללמוד אותן, לפתח, להמציא. צחוק היא פעולה מאד פרימיטיבית. היא אמנם דורשת רגע שבו אתה מצליח להערים על קהלך, אבל בסופו של דבר, זו פעולה מאד פשוטה, דברים אלה יכולים מאוד לעזור לכם בסטנד אפ , לאחר שתלמדו את כל היסודות יהיה לכם סטנד אפ קל מתמיד .
כל אחד ואחד יכול לעשות שימוש בחוש הומור, ואני לא מדבר רק על המאמרים שלי. נהפכו, אני יכול להצביע רק על מושגי יסוד או רעיונות כלליים. אם אתה חושד שאתה מצחיק תוכל לבדוק את עצמך. אם מצחיק ביום יום, אבל נופל על הבמה, תוכל לנסות להבין איך לנתב את חוש ההומור שלך מחדש בסיטואציה אחרת. וגם אם כוונתה היא לא לגרום לאחרים לצחוק ,אז תוכלו להפוך את יכולת השיחה שלכם למשעשעת יותר ונעימה יותר, על ידי שימוש בהומור.
בהצלחה !!

תגובה 1: