יום שבת, 29 באוקטובר 2011

בואו קבלו טיפים לכתיבת סטנד אפ!

 טיפים לכתיבת סטנד אפ .
אם במהלך שגרתכם היומיומית אתם לפעמים נתקלים במחשבה משונה ומשעשעת ואתם אוהבים לשתף אנשים אחרים במהלך היום שלכם אז זה כבר התחלה מצוינת , לאלו שבנינו שאוהבים להצחיק ויש להם רצון גדול לעלות על הבמה ולהצחיק הרבה  אנשים,
פה תקבלו את הטכניקה שתעזור לכם לכתיבה מוצלחת.
דבר ראשון בשביל לכתוב סטנד אפ אתם צריכים לקחת דברים שקורים בשגרה היומיומית וזה אומר שאתם צריכים לחוות הרבה חוויות בשביל לספר עליהם , לדוגמא אני מכיר בחור קומיקאי אחד שרצה לספר על דברים מצחיקים מאוד במערכת יחסים אבל היה לא מאוד קשה לספר על כך מפני  שהוא לא חווה אותה בכדי לספר עליה הבנתם ?.
לאחר שאתם מתחילים להרגיש דברים חדשים בחייכם רעיונות יתחילו להגיע  אליכם מהר ובאותו רגע צריך לשבת ולהתחיל לפתח אותם בכתיבה .
בטח שאלתם את עצמכם מה ההבדל בין כתיבה הומוריסטית לכתבה בעיתון רגילה ,אז ככה שבידיעה עיתון רגילה מספרים את המקרה בצורה שונה 
עם עובדות נתונים ותאור במדויק של מקרה  וזה מה ששונה כי שאתה כותב כתיבה הומוריסטית אתה צריך לכתוב את היצירה מזווית הראייה שלך ולא של אנשים אחרים , ואת דעתך האישית על המקרה, ביצירה אתה חייב להביא את ה"אני" העצמי שמסתתר בך אחרת זו לא יצירה שלך !.
אין שום בעיה בלקבל השראה מיוצרים מפורסמים וכד' , אבל אתם צריכים לקחת  את זה בחשבון שהקהל מחפש משהו חדש  שהתלהבו ממנו משהו שהם עוד לא שמעו עליו משהו שירענן אותם שהם שומעים אותו ככה אתם צריכים לחשוב  בכתיבה הומוריסטית.
אם זאת אין לך מה לפחד תהיה תמיד מקורי ונאמן לעצמך , למרות שזה יכול לקחת קצת זמן זו הדרך הכי טובה הנכונה להצלחה !.
בשלב שאתם מוכנים לצאת לעולם עם היצירה שכתבתם ואתם מאוד מרוצים ממנה אל תמהרו יותר מדי ותלכו לאיזה הפקה או לשווק בערוץ 2 את היצירה שלכם והסטנד אפ שלכם , קודם כל שתפו את האנשים שקרובים אליכם (חברים משפחה ועוד) ,זה יכול מאוד לעזור לכם לקבל ביקורת על היצירה שלכם וזה חלק מאוד חשוב בהתפתחות שלכם  וכך תוכלו להגיע לדרגה גבוה מאוד .
ואל תפחדו לחשוף את היצירה שלכם לעולם כי בסופו של דבר היא מיועדת אליו !!. 
בסוף יהיה לכם סטנד אפ מושלם אתם תראו פשוט אל תוותרו ! .אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה